دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

لُبِّ انتظار ما از دانشجویان عدالتخواهیست. (امام خامنه ای)

دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

لُبِّ انتظار ما از دانشجویان عدالتخواهیست. (امام خامنه ای)

دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

                                                                      

            

به گذارش ''عدالتخواهان رفسنجان'' و به نقل از ''خبرگذاری فارس'' صادق پور هاشمی عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه'' دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان'' در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس پیرامون فیش هایحقوقی نجومی اظهار داشت:               
وقتی از حکومت اسلامی یا انقلاب اسلامی صحبت می شود منظور هر نوع حکومت داری نیست بلکه این حکومت ضوابطی دارد، ملاک هایی دارد. یکی از این ویژگی ها شفاف بودن حکومت است. در واقع اوضاع نباید چنان پنهان باشد که اگر کسی به قدرت رسید بتواند سوء استفاده کند. نباید حیات خلوتی برای باند های قدرت و ثروت ایجاد شود چرا که فلسفه حکومت در اسلام اجرای احکام الهی است نه زدوبندها و فعالیت های مرموز و جمع کردن ثروت یا قدرت. قرار نیست از خودمان خداهای کوچکی بسازیم برای فرماندهی به فرمانبران.

وی با اشاره به سخن حضرت امیر (ع) مبنی بر نظارت عمومی افزود: حضرت امیر (ع) به مردمان می گوید من را ببینید چگونه وارد حکومت می شوم و چگونه از آن خارج می شوم .اگر دیدید یک جور وارد شدم و جور دیگری خارج شدم بدانید خیانت کردم. در واقع حضرت دستور به نظارت عمومی می دهد. نظارت از طرف مردم بر مسئولین. خب این اطلاعات باید برای ما مشخص شود.
پور هاشمی در ادامه گفت: البته این همه ی شفافیت نیست بلکه بخشی از کار است و باید مشخص شود. ما به مسئولین شهرستان نامه دادیم و بیان کردیم فیش های حقوقی شان را علنی کنند. آن ها باید الگویی برای جامعه باشند . باید روند شفافیت را از آن ها شروع کنیم و بعد به دیگر مراحل شفافیت برسیم و بعد از همین مسئولین بخواهیم که قوانینی برای شفافیت در دیگر امور وضع کنند. 
عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان گفت: ما همچنان منتظر انتشار فیش ها و شفاف شدن اطلاعات مسئولان هستیم. طبیعتاً عدم شفافیت از جانب مسئولین باعث بدگمانی مردم به نظام جمهوری اسلامی می شود. در این صورت ما هم به مسئولین رفسنجانی شک میکنیم. آن ها باید خودشان درخواست نظارت عمومی دهند نه اینکه وقتی ما هم درخواست میدهیم، نادیده بگیرند.
وی در آخر عنوان کرد: اگر مسئولین فیش های حقوقیشان را شفاف نکنند به عنوان مسئول حکومت اسلامی قبولشان نداریم. روند حکومت اسلامی همان روند حکومت امیرالمؤمنین است که باید شفاف باشد وگرنه مأمنی است برای بروز و ظهور فساد.
نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی