دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

لُبِّ انتظار ما از دانشجویان عدالتخواهیست. (امام خامنه ای)

دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

لُبِّ انتظار ما از دانشجویان عدالتخواهیست. (امام خامنه ای)

دانشجویان عدالتخواه رفسنجان

مطالب پربحث‌تر

آخرین نظرات

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

 نامه سرگشاده یکی از دانشجویان عدالتخواه دانشگاه ولی عصر(عج) به فرماندار شهرستان جیرفت            

                                                                            

بسم رب علی(ع) والمستضعفین
''الاترون ان الحق لایعمل وبه و ان الباطل لایتناهی عنه لیرغب المومن لقاءالله محقا''(آیا نمی بینید حق راکه بدان عمل نمی شود و باطل راکه ازآن رویگردانی نیست که دراین شرایط جا دارد انسان مومن لقاء الهی را طلب کند.) حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

 
با عرض سلام و احترام خدمت جناب آقای مهندس احمد امینی روش فرماندار محترم شهرستان جیرفت اینجانب به نمایندگی از مردم عدالتخواه شهرستان انقلابی و ولایتی جیرفت بنابرآنکه مطالبه عدالت از مسئولان و نظارت برآنان  اصلی دینی و تکلیفی بر دوش مسلمانان هست که متاسفانه کمتر مورد توجه قرارگرفته است و احیاء این فرهنگ بزرگترین عامل حفظ سلامت مسئولین و تضمین کننده کارآمدی آنان درجهت اولویت های مردم خواهد بود.

در فرهنگ علوی وحسینی و رضوی, درحکومت نباید «استبدادبالاموال» یعنی تصرف خودسرانه در اموال عمومی باشد. «استبدادبالاموال» استبداد در مورد مسائل مالی،همان مصارف مطالعه نشده و فاقد کارشناسی و غلط یا مصارف شخصی و سوءاستفاده های حکومتی از بیت المال است که گناه کبیره و از اعظم کبائر است. حسین(ع) خواست بگوید فقط زیر سایه عدالت و خدمت به مردم می توان فرمان داد و مشروع ماند احزاب وگروههای حاکم ،حق ندارند با حکومت و با بیت المال و امکانات آن مثل غنائم جنگی برخورد و اموال دولتی را غارت کنند.

چنانکه:''ان الله تعالی فرض علیی ائمه الحق ان یقدروا انفسهم بضعفه الناس'' ( خداوند بر حاکمان واجب کرده است تا زندگی شان را درحد ضعیف ترین مردم نگاه دارند.) و بنابر سخن امام خمینی(ره) ؛ سرچشمه همه مصیبت هایی که ملت ها می کشند این است که متصدیان, امورشان از قشر مرفه و از اشراف و اعیان باشد وآنها این طور هستند که ارزشها را به این می دانند که آنجایی که زندگی می کنند بهتر از دیگران باشد.آن رفتاری که مردم با آنها می کنند رفتار عبید یا موالی باشد. تمام افکارشان متوجه به این مسائل است.

بنابراین عرایض و وجود فیش های نجومی و شفاف سازی در این مسئله طبق گفته مقام معظم رهبری که شفافیت معنایش این است که مسئول درجمهوری اسلامی عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد و این معنای شفافیت است. باید هم بکند.

لذا اینجانب برای شفاف سازی از شما و مسئولین محترم شهرستان خواستار انتشار داوطلبانه فیش های حقوقیتان هستم .
با تشکر 

«به امیدروزی که درکنارش برای سلامتیش صلوات بفرستیم نه درانتظارش»
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۹ مرداد ۹۵ ، ۰۵:۲۷
دانشجویان عدالتخواه

                                                                      

            

به گذارش ''عدالتخواهان رفسنجان'' و به نقل از ''خبرگذاری فارس'' صادق پور هاشمی عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه'' دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان'' در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس پیرامون فیش هایحقوقی نجومی اظهار داشت:               
وقتی از حکومت اسلامی یا انقلاب اسلامی صحبت می شود منظور هر نوع حکومت داری نیست بلکه این حکومت ضوابطی دارد، ملاک هایی دارد. یکی از این ویژگی ها شفاف بودن حکومت است. در واقع اوضاع نباید چنان پنهان باشد که اگر کسی به قدرت رسید بتواند سوء استفاده کند. نباید حیات خلوتی برای باند های قدرت و ثروت ایجاد شود چرا که فلسفه حکومت در اسلام اجرای احکام الهی است نه زدوبندها و فعالیت های مرموز و جمع کردن ثروت یا قدرت. قرار نیست از خودمان خداهای کوچکی بسازیم برای فرماندهی به فرمانبران.

وی با اشاره به سخن حضرت امیر (ع) مبنی بر نظارت عمومی افزود: حضرت امیر (ع) به مردمان می گوید من را ببینید چگونه وارد حکومت می شوم و چگونه از آن خارج می شوم .اگر دیدید یک جور وارد شدم و جور دیگری خارج شدم بدانید خیانت کردم. در واقع حضرت دستور به نظارت عمومی می دهد. نظارت از طرف مردم بر مسئولین. خب این اطلاعات باید برای ما مشخص شود.
پور هاشمی در ادامه گفت: البته این همه ی شفافیت نیست بلکه بخشی از کار است و باید مشخص شود. ما به مسئولین شهرستان نامه دادیم و بیان کردیم فیش های حقوقی شان را علنی کنند. آن ها باید الگویی برای جامعه باشند . باید روند شفافیت را از آن ها شروع کنیم و بعد به دیگر مراحل شفافیت برسیم و بعد از همین مسئولین بخواهیم که قوانینی برای شفافیت در دیگر امور وضع کنند. 
عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه رفسنجان گفت: ما همچنان منتظر انتشار فیش ها و شفاف شدن اطلاعات مسئولان هستیم. طبیعتاً عدم شفافیت از جانب مسئولین باعث بدگمانی مردم به نظام جمهوری اسلامی می شود. در این صورت ما هم به مسئولین رفسنجانی شک میکنیم. آن ها باید خودشان درخواست نظارت عمومی دهند نه اینکه وقتی ما هم درخواست میدهیم، نادیده بگیرند.
وی در آخر عنوان کرد: اگر مسئولین فیش های حقوقیشان را شفاف نکنند به عنوان مسئول حکومت اسلامی قبولشان نداریم. روند حکومت اسلامی همان روند حکومت امیرالمؤمنین است که باید شفاف باشد وگرنه مأمنی است برای بروز و ظهور فساد.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۶ مرداد ۹۵ ، ۱۲:۰۰
دانشجویان عدالتخواهدر پی انتشار نامه فیش های حقوقی مجمع دانشجویان'' عدالتخواه رفسنجان'' به مسئولین شهر و دانشگاه ؛ شهردار محترم شهرستان رفسنجان فیش حقوقی خود را منتشرکردند.


۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ مرداد ۹۵ ، ۰۸:۳۷
دانشجویان عدالتخواه


                                              


یادداشت/پرویز حسینی دیماجانکشی


مدتی است که مسئله فیش های حقوقی سهم زیادی از اخبار رسانه ها رو به خود اختصاص داده است و مردم با حالتی بهت زده در حال شمارش تعداد صفرهای فیش حقوقی افشا شده برخی از مسئولین و مدیران دولتی هستند؛ برخی نیز در تلاش هستند که این موضوع را به نفع حزب و یا جناح خود تمام کنند و دعواهای زرگری به راه انداخته اند .
تشکیل جمهوری اسلامی ایران و نزدیک به چهار دهه تلاش و مجاهدت و تقدیم شهیدان سرافراز به خداوند سبحان همه برای تشکیل یک حکومت اسلامی،حکومتی با حداکثر تشابه به حکومت علی ابن ابیطالب بوده است.البته تا این حکومت آرمانی فاصله است ولی تلاش برای کم کردن این فاصله بر همه مومنین واجب میباشد ،پس طبیعی است که باید گفتمان حکومتی علی ابن ابیطالب را با نگاه حداکثری سرلوحه کار خود قرار دهیم. 
"ان الله تعالی فرض علی ائمة (العدل) الحق ان یقدّروا انفسهم بضعفة الناس کیلا یتبیغ بالفقیر فقره". (نهج، خ 209 ، بند 4)؛مسؤولین حکومت اسلامی باید در سطح محرومین جامعه زندگی کنند. 
این بخشنامه ‏ی علی ابن ابی طالب علیه ‏السلام است به همه‏ ی مسؤولان حکومت دینی در همه‏ ی دوران‏ها برای تشکیل و اداره یک حکومت اسلامی. پس همگان باید این موضوع را بدانند که در حکومت اسلامی پذیرفتن مسئولیت یعنی دردسر و تلاش مخلصانه نه ثروت اندوزی.
ولی با این تفاسیر شاید کمتر کسی به این نکته اشاره کرده است که اکنون آنچه بیش از افشای تعداد ارقام فیش های حقوقی مهم است انتشار داوطلبانه خود فیش های حقوقی میباشد.
زمانی که امام علی (ع) برای حکومت وارد عراق شد به مردم فرمودند:''به سرزمین شما آمدم با این جامه ها و بار و بنه ام همین است که می بینید،اکنون اگر از سرزمین شما با چیزی جز آنچه به آن آمدم بیرون روم ،از خیانت کاران خواهم بود'' (مناقب ابن شهر آشوب ،ج ٢،ص٩٨/بحارالانوار،ج ۴۰،ص ٣٢۵)
 در نتیجه اعلام فهرست اموال و دارایی های مسئولان نظام به عموم مردم هم در سیره معصمومین دارای سابقه است و هم در سیره حضرت امام خمینی رحمت الله علیه.پس بهتر آن است که به جای سواستفاده جناحی از این موضوع به دغدغه مردم و نخبگان پاسخ درست داده شود و این موضوع را با شفاف سازی و عملکرد بهتر دستگاه های نظارتی به نفع جمهوری اسلامی ایران به پایان رساند و در عرصه عمل خود را به حکومت آرمانی علی ابن ابیطالب نزدیکتر کنیم.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۵ مرداد ۹۵ ، ۰۷:۴۳
دانشجویان عدالتخواه